دندانپزشکی زیبائی
دندانپزشکی زیبایی در برگیرنده نمای صورت و لبخند شماست. هنگامی که برای مشاوره مراجعه می کنید، ما زیبایی لبخند شما را در کنار سلامت دندان ها و لثه ارزیابی خواهیم کرد.
ما از مدل های آموزشی، فتوگرافی های دیجیتال و سایر وسایل مدرن برای سنجش وضعیت موجود و بهینه سازی آن بهره خواهیم برد .
در صورت امکان و نیاز، نمای جدید لبخند شما را قبل از شروع کار به صورت موقت بازسازی کرده و به شما نشان خواهیم داد .
- مثالهایی از درمانهای زیبایی دندانپزشکی

- بازسازی دندان ها با لامینیت چینی ونیر


- بریج تمام چینی


- کاربردهای درمانی دندانپزشکی زیبایی
روکشها که پوشاننده ی دندانهای تغییر رنگ یافته و یا تخریب شده که می تواندازجنس پرسلن-فلز بوده که عموماً به صورت دائمی هستند. مسلماً تغذیه بیمار، مراقبتهای خانگی و حفظ بهداشت دهان و دندان بر روی طول عمر و دوام آن تأثیرگذار خواهند بود.

بریجها که شامل چند دندان متصل به هم هستند و یک واحد جونده را در کنار هم تشکیل میدهند که دو یا تعداد بیش تری دندان را در برمی گیرند و بروی دندان ها سمان شده و عمومأ به صورت دائمی هستند .

ونیرها، پرسلنهای لامینتی هستند که سطح خارجی و نمای دندانها را می پوشانند و توسط لابراتوار دندانپزشکی ساخته شده و سپس روی دندان های شما سمان می گردد.این پروسه برای افرادی که دارای دندان های تغییر رنگ یافته و نازیبا هستند ولی مایل به انجام درمان هایی نظیر روکشهای پوشاننده تمام سطح دندان نیستند بسیار مناسب و قابل قبول و محافظه کارانه تر می باشند.

استفاده از مواد ترمیمی(کامپوزیت) باند شونده به دندان به جای ونیروها، یکی دیگر از شیوه های کاربردی در دندانپزشکی زیبایی است. این روش نیازی به مراحل لابراتواری ندارد و از مزایای آنها عدم نیاز به بی حسی است ولی معایب آن شامل طول عمر کمتر و همچنین تغییر رنگ آنها در طی مرور زمان می باشد.


ایمپلنتها، پیچ های تتیانیومی هستند که در استخوان فک توسط پریودنتیست یا جراح جایگذاری شده که جانشین ریشه دندان از دست رفته می گردد و سپس به وسیله روکش یا بریج قسمت تاج آن بازسازی می گردد.این شیوه، در بازسازی نمای طبیعی و فانکشن از دست رفته بسیار کارا و مؤثر می باشد.
دنچرها چه به صورت پارسیل و چه به صورت کامل یک راه دیگر به جای دندانها ست. مزایای آن راحتی مراحل و هزینه کمتر است ولی از معایب آن قدرت جویدن کمتر و ظاهر و مزه ی غیر طبیعی است .

نکته نهایی:
در صورتی که مایل به تعویض ترمیم های قدیمی نیستید و یا امکان آن وجود ندارد، در این صورت بلیچینگ درمان مناسبی برای سفید کردن دندان های شما نخواهد بود. و هیچ اثر بر روی روکش، بریج، لامینیت و یا ترمیم شما نخواهد داشت. در نتیجه، قبل از بلیچینگ نسبت به تعویض آن ها با روکشها و یا لامینت های چینی اقدام نموده تا بعد از سفید کردن دندان های طبیعی با آن ها تطابق رنگ پیدا نمایند.
Copyright © 2009, Dr Roofigari, All Rights Reserved. Powered by WebAran™